5 הטעויות הגדולות שאנשים עושים לפני שהם שוכרים דירה

קיבלתם הודעה מבעל הבית שעליכם לפנות את הדירה. אולי זו הפעם הראשונה שאתם הולכים לצאת מהבית של ההורים. קניתם דירה ועד שתכנסו – יש זמן. בכל אחד מהמקרים הללו, יש סיכוי שתצטרכו לשכור דירה. בהרבה מן המקרים, עקב מחסור בידע, לחץ זמן, לחץ כלכלי ועוד אילוצים, אנשים רבים לא טורחים לבדוק דברים חשובים טרם הכניסה לדירה. התנהלות שכזו עלולה לפגוע בחוויית המגורים, ביחסים עם בעלי הדירה ואף לעוגמת נפש גדולה מכך. לכבוד כל מי שהולך לשכור דירה מתישהו, הכנתי את המאמר הבא ובו 5 הטעויות הנפוצות שעושים טרם השכירות ואיך להימנע מהן? לגזור ולשמור.

לא בודקים שהנכס אכן רשום על שם הבעלים: שוכרים רבים מסתפקים באמון שהם נותנים בבעל הנכס שהנכס אכן רשום על שמו. אך במידה שיתגלה שלא כך הדבר, באם יצוצו בעיות כלשהן, המשכיר עלול להתנער מאחריות ולהשאיר את השוכרים ללא מענה.
הפתרון: אימות לבעלות הנכס ניתן לבצע באמצעות בדיקה בלשכת רישום המקרקעין האזורית או במנהל מקרקעי ישראל באמצעות מס' הגוש והחלקה בהם מצוי הנכס. את הפרטים הללו ניתן למצוא באתר העירייה של הנכס.
• לא בודקים את מצב הדירה: שוכרים רבים לא טורחים לבדוק את תקינות מערכת האינסטלציה, החשמל, המים, הגז מצב הדירה – קירות, תקרות (עובש) ועד מצב הריהוט.
הפתרון: מומלץ להכין רשימה מסודרת של כל הדברים שחשוב לבדוק ולתאם מועד הגעה מסודר וכמו כן ליידע את המשכיר על מטרת הביקור. כדאי מאוד גם לשאול את השכנים האם אין בעיות מסוימות שקשורות בשתי הדירות. במידת הצורך כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום אודות הפתרונות הנדרשים.
• לא בודקים כיווני אור/יציאות אוויר: אז נכון, יש כאלה שיאמרו שהם מעדיפים את הבית שלהם אפלולי ברוב היום ולכן תמיד יטרחו להגיף תריסים. אבל מחקרים טוענים שאור תורם גם להעלאת מצב הרוח וכמוהו בדיוק גם אוויר.
הפתרון: במקביל לבדיקת מצב הדירה, מומלץ מאוד לבחון את כיוון הדירה – לאן היא פונה.
לא עורכים תכנון מקדים ומדויק של הצרכים: כפי שהזכרתי בהתחלה, עקב אילוצים שונים, הרבה מהשוכרים לוקחים החלטה מהירה מבלי לשקול קודם כל מהם סדרי העדיפויות שלהם ומה חשוב להם. לא פעם שמעתי תלונות על איחורים בבוקר לעבודה רק כי הדירה הייתה במרחק רב ממוסדות החינוך של הילדים, מה שגרם לבזבוז זמן בבוקר שלא נלקח בחשבון.
הפתרון: הדבר הראשון שעליכם לעשות עם היוודע לכם על המערב לדירה, הוא להכין רשימה מפורטת של הצרכים שלכם לפי סדרי עדיפויות. מומלץ לחלק לקטגוריות הבאות: צרכים מהנכס – גודל, חדרים, ריהוט וכו'; שירותים בקרבת מקום; משך השכירות; עלות- לפי טווח; גמישות; מועד כניסה – טווח; וקטגוריות נוספות לפי שיקולכם.
מתעקשים לחפש רק בלוחות מודעות ולא בתיווך כדי לחסוך: חיפוש הדירה עלול להתארך שבעתיים, לעלות בזמן יקר וכאבי ראש, רק בגלל שהחלטתם לחפש בעצמכם. אתם הרי בטוחים שעם תיווך- זה הון תועפות . זהו אחד המיתוסים הגדולים שמונע מהרבה מאוד אנשים להגיע לדירה שהיא הרבה יותר מדויקת ותואמת צרכים עבורם.
הפתרון: חיפוש דירה דרך תיווך אמנם מוסיף לדמי התיווך אך יחד עם זאת: א. התוספת לא תמיד משמעותית כפי שחושבים. ב. לעיתים עדיף להוסיף קצת אך לדעת שתוכלו למצוא דירה מתאימה יותר וגם שיש מישהו שמלווה אתכם בתהליך ויעניק לכם ייעוץ בכל שאלה שתעלה. לכן, כדאי לבוא עם ראש פתוח ולצד החיפוש בלוחות המודעות הרגילים, לחפש גם תחת "דירות מתיווך".

מחפשים דירה להשכרה באזור רעננה? נמאס לכם לשבור את הראש ולבזבז זמן בחיפושים? אני כאן ואשמח לסייע לכם. לפרטים- צרו קשר עוד היום – 0522517306