חם מהתנור: 3 דברים חדשים שאתם חייבים לדעת אודות רישום המקרקעין בטאבו

כל עסקת נדל"ן מגיעה ליעדה הסופי רק לאחר רישום הנכס בטאבו ואישורו. מי שהתנסה בכך, יודע שמדובר בהליך מורט עצבים, כאשר פרט להכנת כל המסמכים הנדרשים, יש לקבוע תור למשרדי מנהל המקרקעין המחוזיים על מנת להגיש הבקשה ולא פעם להמתין בתורים ארוכים ולשלם אגרות גבוהות. והנה משרד המשפטים יצא בבשורה חדשה אשר נועדה לשפר משמעותית את השירות! לפניכם כל הפרטים אודות שינוי הליך ההגשה בטאבו:

 פנייה לקבלת השירות באופן מקוון: מעתה, אין צורך להגיע למשרדי המנהל כדי להגיש הבקשה /לקבל עותק מודפס של נסח הטאבו/לשלם את האגרה, אלא ניתן לעשות זאת בעצמכם דרך האינטרנט ולחסוך כאבי ראש וזמן יקר.

הוזלת עלויות האגרות השונות: באותו מעמד, קבע משרד המשפטים גם עלויות מוזלות יותר בגין השירותים השונים. העלויות נועדו בין היתר כדי לכסות על הפרויקט המקוון הכולל  את הקמת המערכת לסריקת המסמכים והוצאות התפעול השוטפות שלה:

נסח טאבו מאושר בחתימה אלקטרונית מאובטחת – 15 שקל (במקום 74 שקל במקור עבור נסח פיזי)

נסח מרוכז של דירות בבית משותף – 33 שקל (במקום 130 שקל במקור עבור נסח פיזי).

חותמת אלקטרונית מאובטחת: כל מסמך כזה יזכה לקבל חותמת אלקטרונית מאובטחת אשר מבטיחה שהוא תקף מבחינה משפטית . מי שמעוניין בכל זאת לקבל את החותמת באופן ידני, עדיין יוכל לגשת למשרדי המנהל ולהגיש הבקשה.

 אין ספק שמדובר בשינוי של ממש אשר נועד להקל על תהליך הרישום בטאבו. יחד עם זאת, כפי שציינתי בהתחלה – הרישום הוא רק סוף התהליך! אם אתם זקוקים לסיוע וליווי מלא בתהליך ההשכרה והקנייה של נכס, אני כאן לשירותכם.

הרימו טלפון עוד היום – שולי גרטי נדל"ן – נכסי יוקרה 097482333